Arsenal 2020/21

Jadual dan keputusan perlawanan The Gunners bagi musim baharu, 2020/21.

Arsenal membuka tirai musim ini dengan langkah kanan apabila memenangi Perisai Komuniti dengan mengalahkan Liverpool.

29 Ogos 2020 : Perisai Komuniti | Arsenal 5-4 Liverpool (penentuan sepakan penalti – klik pada link untuk membaca laporan dan highlight perlawanan).

Koleksi album Perisai Komuniti 2020 (Community Shield 2020)

Klik disini

Jadual perlawanan Liga Perdana Inggeris.

*pengguna mobile phone sila slide ke kiri untuk melihat jadual penuh

Perlawanan Tarikh Masa Venue Ranking Lawan Formation Jumlah Penonton Keputusan
1 Sat Sep 12, 2020 A 1 Fulham 3-4-3 0-3
2 Sun Sep 20, 2020 H 1 West Ham -:-
3 Sat Sep 26, 2020 A Liverpool -:-
4 Sat Oct 3, 2020 H Sheffield Utd. -:-
5 Sat Oct 17, 2020 A Man City -:-
6 Sat Oct 24, 2020 H Leicester -:-
7 Sat Oct 31, 2020 A Man Utd -:-
8 Sat Nov 7, 2020 H Aston Villa -:-
9 Sat Nov 21, 2020 A Leeds -:-
10 Sat Nov 28, 2020 H Wolves -:-
11 Sat Dec 5, 2020 A Spurs -:-
12 Sat Dec 12, 2020 H Burnley -:-
13 Tue Dec 15, 2020 H Southampton -:-
14 Sat Dec 19, 2020 A Everton -:-
15 Sat Dec 26, 2020 H Chelsea -:-
16 Mon Dec 28, 2020 A Brighton -:-
17 Sat Jan 2, 2021 A West Brom -:-
18 Tue Jan 12, 2021 H Crystal Palace -:-
19 Sat Jan 16, 2021 H Newcastle -:-
20 Wed Jan 27, 2021 A Southampton -:-
21 Sat Jan 30, 2021 H Man Utd -:-
22 Tue Feb 2, 2021 A Wolves -:-
23 Sat Feb 6, 2021 A Aston Villa -:-
24 Sat Feb 13, 2021 H Leeds -:-
25 Sat Feb 20, 2021 H Man City -:-
26 Sat Feb 27, 2021 A Leicester -:-
27 Sat Mar 6, 2021 A Burnley -:-
28 Sat Mar 13, 2021 H Spurs -:-
29 Sat Mar 20, 2021 A West Ham -:-
30 Sat Apr 3, 2021 H Liverpool -:-
31 Sat Apr 10, 2021 A Sheffield Utd. -:-
32 Sat Apr 17, 2021 H Fulham -:-
33 Sat Apr 24, 2021 H Everton -:-
34 Sat May 1, 2021 A Newcastle -:-
35 Sat May 8, 2021 H West Brom -:-
36 Wed May 12, 2021 A Chelsea -:-
37 Sat May 15, 2021 A Crystal Palace -:-
38 Sun May 23, 2021 H Brighton -:-